Skrzyżowanie przy Urzędzie Marszałkowskim

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Skrzyżowanie przy Urzędzie Marszałkowskim tworzą ulice Wrocławska i Racławicka. Ulica Wrocławska biegnie ze wschodu na zachód, natomiast ul. Racławicka z południa na północ. Na skrzyżowaniu nie ma sygnalizacji świetlnej. Autobusy jeżdżą ul. Wrocławską. Przystanki autobusowe znajdują się na wschodniej stronie skrzyżowania, czyli jadąc od strony Azor i stacji Kraków Łobzów, przystanek jest za skrzyżowaniem, natomiast jadąc od strony Nowego Kleparza i Dworca Głównego, autobusy zatrzymują się przed skrzyżowaniem. Przystanki są obsługiwane tylko przez autobusy linii nr 130.

Na północno-zachodnim rogu skrzyżowania jest budynek Urzędu Marszałkowskiego. Na południowo-zachodnim stoją wieżowce. Po wschodniej stronie mamy przystanki autobusowe, co oznacza, że przystanki są naprzeciw siebie. Na południowo-wschodnim rogu jest blok z długim balkonem i sklepami na dole, natomiast na rogu północno-wschodnim są budynki mieszkalne i duży trawnik.

Autobusami linii 130 na zachód, z przystanku przy trawniku pojedziemy w kierunku Azor i stacji Kraków Łobzów, natomiast z przystanku przy bloku z balkonem pojedziemy w stronę Nowego Kleparza i Dworca Głównego.

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 09 grudnia 2020 r. Artur Słowik