Skrzyżowanie przy Galerii Łódzkiej

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 16:36, 16 mar 2022 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Skrzyżowanie przy Galerii Łódzkiej tworzą ulice Piłsudzkiego i Sienkiewicza. Ulica Piłsudzkiego biegnie ze wschodu na zachód, natomiast ul. Sienkiewicza z południa na północ.

Na skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Przy krawężnikach przy przejściach dla pieszych oraz wzdłuż przystanków tramwajowych są pasy integracyjne zrobione z guzków.

Ulica Piłsudzkiego jest dwupasmowa. Pomiędzy jezdniami jest pas zieleni z torowiskiem tramwajowym. Jadąc tramwajem na zachód pojedziemy w kierunku przystanku Piotrkowska Centrum oraz dworca Łódź Kaliska. Na wschód pojedziemy tramwajem w kierunku stacji Łódź Fabryczna oraz Widzewa.

Autobusy jeżdżą ul. Sienkiewicza. Przystanki autobusowe znajdują się za skrzyżowaniem. Przystanki są obsługiwane tylko przez autobusy linii nr 57 oraz linię nocną N-3.

Na południowo-wschodnim rogu skrzyżowania jest Galeria Łódzka. Na południowo-zachodnim i wzdłuż ul. Piłsudzkiego w stronę zachodnią stoją Hotele. Po wschodniej stronie mamy przystanki tramwajowe, co oznacza, że przystanki są naprzeciw siebie. Na północno-zachodnim rogu jest hotel, sklep „Biedronka”, Urząd Marszałkowski oraz budynek, ze sklepami i apteką, natomiast na rogu północno-wschodnim są budynki mieszkalne i duży kościół Jezuitów.

zobacz też: Jak poruszać się po skrzyżowaniu przy Galerii Łódzkiej

Serdeczne podziękowania dla Katarzyny Słowik, Doroty, Lucyny Zaleskiej oraz Karola Olejnika za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 19 lutego 2022 r. Artur Słowik