Skrzyżowanie przy Biprostalu

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Skrzyżowanie przy Biprostalu tworzą ulice Królewska i Kijowska. Ulica Królewska biegnie ze wschodu na zachód, natomiast Aleja Kijowska z południa na północ.

Opis

Na skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Tramwaje jeżdżą ul. Królewską, a autobusy Aleją Kijowską. Przystanki tramwajowe są przed skrzyżowaniem, natomiast autobusy, zatrzymują się na przystankach, które są za skrzyżowaniem. Na chodniku w ciągu ul. Królewskiej przy przystankach tramwajowych, przed krawężnikiem są pasy integracyjne zrobione z guzków.

Poruszając się po tym skrzyżowaniu trzeba uważać na rowerzystów, którzy jeżdżą po ścieżkach rowerowych. W ciągu chodnika po południowej stronie ul. Królewskiej oraz w ciągu chodnika po zachodniej stronie Alei Kijowskiej są ścieżki rowerowe. Ścieżki te krzyżują się na południowo-zachodnim rogu skrzyżowania. Ścieżki wyczujemy laską, bo podłoże zmieni się na asfaltowe.

Na południowo-wschodnim rogu skrzyżowania jest budynek, w którym mieści się szkoła masażu. Na północno-wschodnim rogu jest parking. Na południowo-zachodnim rogu tego skrzyżowania są budynki mieszkalne, w których na dole znajdują się sklepy oraz punkty gastronomiczne, a na północno – zachodnim znajduje się budynek Biprostalu.

Kierunki komunikacji miejskiej

Tramwajami na zachód pojedziemy w kierunku Stadionu Wawelu Kraków i Bronowic, natomiast na wschód w kierunku Pl. Inwalidów, Teatru Bagatela, Starego Miasta i Dworca Głównego.

Autobusami na południe pojedziemy w kierunku AGH, Jubilata, Ronda Grunwaldzkiego i Ronda Mateczny. Na północ autobusami pojedziemy w kierunku dworca Kraków Łobzów i na Azory.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Zobacz też

Jak poruszać się po skrzyżowaniu przy Biprostalu Plac Inwalidów

Dane z dnia, 20 listopada 2020 r. Artur Słowik