Rondo Mogilskie: Różnice pomiędzy wersjami

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj
(Utworzono nową stronę "Category:Kraków Rondo Mogilskie, to węzeł przesiadkowy łączący Śródmieście, Grzegórzki, Nową Hutę i Krowodrzę. Jest to dwupoziomowy węzeł przesiadko...")
 
(Brak różnic)

Aktualna wersja na dzień 09:38, 13 maj 2020


Rondo Mogilskie, to węzeł przesiadkowy łączący Śródmieście, Grzegórzki, Nową Hutę i Krowodrzę. Jest to dwupoziomowy węzeł przesiadkowy, gdzie linie tramwajowe umieszczone są na dolnym a linie autobusowe na górnym poziomie.

Kierunki

Z Ronda Mogilskiego można zjechać w kierunku północnym w kierunku Krowodrzy, kierunek północny - wschód Nowa Huta ul. Pilotów. Kierunek wschód to Nowa Huta Ul. Jana Pawła II. Kierunek południowy- to Rondo Grzegórzeckie, ul. Powstania Warszawskiego. Kierunek zachód to ul. Lubicz i dalej Dworzec Główny.

Pomiędzy poziomami możemy przemieszczać się po schodach kamiennych, ruchomych lub skorzystać z windy.

Poziom dolny

Na dolnym poziomie znajduje się pięć przystanków tramwajowych. Jest też tu ruina fortu Mogiła mogąca służyć jako znak rozpoznawczy w poruszaniu się po tym rejonie.

Na przystanku tramwajowym w kierunku Alei Jana Pawła II – wschód jest toaleta publiczna, a w tym samym budynku kiosk.

Po stronie północnej znajduje się przystanek w kierunku Dworzec Główny Tunel, tuż przed wjazdem do tunelu.

Po stronie wschodniej są dwa przystanki z kierunku bądź w kierunku al. Jana Pawła II

Po stronie południowej dwa przystanki  w kierunku Ronda Grzegórzeckiego lub z niego.

Poziom górny

Na tym poziomie są cztery przystanki autobusowe komunikacji miejskiej. Autobusy komunikacji miejskiej zawsze zatrzymują się po zjeździe z ronda. Przystanek północny w kierunku Dworca Głównego. Przystanek północno-wschodni w kierunku ul. Rakowickiej i Pilotów znajduje się na ul. Prażmowskiego. Przystanek wschodni znajduje się na początku Alei Jana Pawła II. Przystanek południowy znajduje się na początku ul. Powstania Warszawskiego, autobusy z niego odjeżdżają w stronę Ronda Grzegórzeckiego.

Zobacz też

Jak poruszać się po Rondzie Mogilskim

Dane z dnia, 15 kwietnia 2020 r. Wawrzyniec Krupa