Rondo Kocmyrzowskie

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Rondo Kocmyrzowskie im. Księdza Józefa Gorzelanego znajduje się w dzielnicy Nowa Huta. Na wschód i zachód ronda biegnie ulica gen. Andersa. Na południe biegnie ul. Bieńczycka, a na północ ul. Kocmyrzowska.

Opis miejsca

Nazwą Rondo Kocmyrzowskie opatrzone są cztery przystanki autobusowe i cztery przystanki tramwajowe. Rondo posiada przejścia dla pieszych zaopatrzone w sygnalizację świetlną i dźwiękową. Przystanki autobusowe i tramwajowe znajdują się zawsze po zjeździe z ronda.

Wszystkie jezdnie po jakich będziemy się poruszać są dwupasmowe. Jest to węzeł przesiadkowy zarówno tramwajowy, jak i autobusowy.

Węzeł ten posiada również wiele ścieżek rowerowych. Ścieżki te są asfaltowe, a chodniki dla pieszych brukowe. Gdy poruszamy się po rondzie kocmyrzowskim według wskazówek zegara, po stronie wschodniej i południowej będziemy mieć ścieżki rowerowe po stronie prawej chodnika, a po stronie zachodniej i północnej ronda ścieżki rowerowe znajdują się po stronie lewej. Trzeba jednak uważać, gdyż ścieżki rowerowe biegną czasem prostopadle do kierunku pieszego poruszania się.

Kierunki przesiadek z Ronda Kocmyrzowskiego

Kierunek północny ul. Kocmyrzowska to kierunek Wzgórza Krzesławickie.

Kierunek południe to Rondo Czyżyńskie i Śródmieście.

Kierunek wschód to Plac Centralny im. Ronalda Reagana.

Kierunek zachód to Mistrzejowice lub Śródmieście.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje

Zobacz też

Jak poruszać się po Rondzie Kocmyrzowskim

Dane z dnia, 25 kwietnia 2020 r. Wawrzyniec Krupa