Plac Inwalidów

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 05:14, 8 lut 2021 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje) (Zobacz też)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Plac Inwalidów to skrzyżowanie ulic Alei Trzech Wieszczy oraz ul. Karmelickiej i Królewskiej. Aleje biegną z północy na południe, natomiast ul. Karmelicka odchodzi na wschód, a ul. Królewska na zachód.

Opis

Aleje to ulica dwupasmowa, której pasy jezdni są oddzielone pasem zieleni. Wzdłuż ulic Karmelickiej i Królewskiej jeżdżą tramwaje.

Na skrzyżowaniu jest sygnalizacja świetlna i dźwiękowa. Na przystankach i w okolicy przejść dla pieszych są pasy integracyjne zrobione z guzków.

Przystanki tramwajowe są przed skrzyżowaniem, natomiast autobusy, które jeżdżą Alejami zatrzymują się na przystankach, które są za skrzyżowaniem.

Na południowo-zachodnim rogu skrzyżowania jest park który jest przy chodniku oddzielony niskim murkiem. Na pozostałych rogach skrzyżowania są budynki.

Kierunki komunikacji miejskiej

Tramwajami na zachód pojedziemy w kierunku Szkoły Masażu i Bronowic, natomiast na wschód w kierunku Teatru Bagatela, Starego Miasta i Dworca Głównego. Autobusami na południe pojedziemy w kierunku Jubilata, Ronda Grunwaldzkiego i [[Rondo Mateczny|Ronda Mateczny]. Na północ autobusami pojedziemy w kierunku Nowego Kleparza, Akademii Rolniczej i Dworca Głównego.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną.

Zobacz też

Jak poruszać się po placu Inwalidów Skrzyżowanie przy Biprostalu Skrzyżowanie przy Bagateli

Dane z dnia, 20 listopada 2020 r. Artur Słowik