Opóźnienia pociągów

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 13:28, 18 maj 2021 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje) (Działanie aplikacji)
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Aplikacja Obsługiwana w Języku polskim, bezpłatna.

O aplikacji

Dla osób podróżujących pociągami w Polsce dobrym rozwiązaniem jest aplikacja Opóźnienia pociągów. W miarę na bieżąco można śledzić punktualność pociągów, które są w trasie. Aplikacja działa na podstawie infopasażera.

Działanie aplikacji

Po uruchomieniu aplikacji pojawia się pole edycyjne, wpisujemy nazwę stacji, która nas interesuje i klikamy przycisk „szukaj”.

Po chwili wyświetli nam się lista pociągów, które odjeżdżają z interesującej nas stacji. Pociągi będą ułożone w kolejności godzin odjazdów,.

Jeśli wpiszemy nazwę miasta, w którym jest kilka stacji, wyświetli się komunikat „Proszę wybrać stację” i pod nim ich lista. Czyli jeśli np. wpiszemy Szczecin, pokaże się komunikat „Proszę wybrać stację” i poniżej lista stacji w Szczecinie. Wybieramy interesującą nas stację i po chwili wyświetli się nam lista pociągów odjeżdżających z tego punktu.

Na liście odjazdów pociągi są wyświetlane w następujący sposób: godzina odjazdu, ewentualne opóźnienie, przewoźnik, relacja, numer pociągu i nazwa pociągu (jeśli ją posiada). Przykłady:

15:23, Reg, Elbląg – Słupsk, 58222.

15:32, IC, Wrocław Główny – Gdynia Główna, 6502, Heweliusz.

Jeśli występują opóźnienia to lista wygląda tak:

15:23, 15:28, +5 min., Reg, Elbląg – Słupsk, 58222.

15:32, 16:32, + 60 min., IC, Wrocław Główny – Gdynia Główna, 6502, Heweliusz.

Możemy też śledzić trasę danego pociągu. W takim przypadku kliknięciem wybieramy z listy odjazdów interesujący nas pociąg. Wyświetli nam się cała jego trasa: stacja początkowa, pośrednie i końcowa. Przy każdej stacji jest podany planowy czas przyjazdu i odjazdu, a w przypadku opóźnienia obok wyświetla się czas rzeczywisty np.:

Wrocław główny odjazd 15:25,

Rawicz przyjazd 15:42, 15:50, + 8 , min., odjazd 15:43, 15:51, + 8 min.,

Leszno przyjazd 16:15, 16:30, + 15 min., odjazd 16:17, 16:32 + 15 min., itd.

Warto wiedzieć

minusem aplikacji jest to, że aktualizuje się co 10-15 min.

Czasami też jest problem z pobraniem danych ze stacji końcowych, np. Zakopane czy Suwałki. W takich sytuacjach należy wpisać stację wcześniejszą czyli w kwestii Zakopanego Nowy Targ lub Poronin, a w przypadku Suwałk Augustów.

Należy pamiętać, że opóźnienia pociągów mogą ulec zmianie, więc trzeba śledzić je na bieżąco.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Moniki Czerczak za korektę tekstu.

Opis z dnia,15 maja 2021 r. Artur Słowik