Lewin Kłodzki PKP

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 08:03, 16 wrz 2021 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Category:Lewin Kłodzki Category:Dworce kolejowe Stacja, przystanek osobowy znajduje się w :Category:Dolnośląskie województwo|województwie dolnośląskim...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Stacja, przystanek osobowy znajduje się w województwie dolnośląskim. Jest położona pomiędzy stacjami Kudowa Zdrój (północny-zachód) i Kłodzko Miasto (wschód). Peron i tor są w osi wschód-zachód.

Na dworcu znajdują się peron, zejście do ulicy i przejazd kolejowy. Oznaczeń dla osób niewidomych nie ma. Toalet brak. Zapowiedzi megafonowych nie ma. Wind brak. Kas biletowych nie ma. Na przystanku Lewin Kłodzki zatrzymują się pociągi osobowe.

Peron

Na przystanku mamy peron boczny jednokrawędziowy. Na peronie nie ma oznaczeń dla osób niewidomych. Peron jest bardzo niski 28 cm od pgs. Stojąc na peronie zwróconym w kierunku Kłodzka (wschód) po lewej stronie mamy tor, a po prawej trawę.. W połowie krótkiego peronu znajduje się wiata przystankowa. Słupy, latarnie i tablice są ustawione na wąskim peronie przy trawie naprzeciwko toru. Na końcu peronu po stronie wschodniej jest zejście bezpośrednio na asfaltową drogę.

Wyjście z peronu

Na końcu peronu, po stronie wschodniej znajduje się zejście do drogi asfaltowej, która biegnie prostopadle do peronu i toru. Po lewej stronie mamy przejazd kolejowy bez szlabanów i sygnalizacji dźwiękowej. Drogą tą dojdziemy do pobliskiej miejscowości. Po obu stronach tej drogi i wzdłuż peronu jest trawa gdzie pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Wchodząc na dworzec

Stojąc przed przejazdem kolejowym, twarzą zwróconym na północ po lewej stronie będziemy mieli wejście na niski peron. Jeśli idziemy od strony północnej, najpierw musimy przejść przez jeden tor i skręcić w prawo, żeby wejść na peron.

Warto wiedzieć

Przy wysiadaniu z pociągu należy pamiętać, że peron jest bardzo niski.

Wysiadając na przystanku osobowym Lewin Kłodzki, jadąc od strony Kłodzka będziemy wysiadali na lewą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu, Jeśli będziemy jechali od strony Kudowy Zdrój będziemy wysiadali na prawą stronę patrząc w kierunku jazdy pociągu.

Należy pamiętać o zachowaniu bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejazd.

Na przejeździe nie ma szlabanów ani sygnalizacji dźwiękowej..

Na przejeździe jest 1 tor.

Przy peronie i przy ulicy pies przewodnik może załatwić swoje potrzeby fizjologiczne.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Mariusza Urbańskiego, Grzegorza Kani i Artura Forkasiewicza za konsultacje i wizję lokalną.

Dane z dnia, 8 maja 2021 r. Artur Słowik