Jak trafić z przystanków Lubicz do przychodni Medycyny Pracy

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 04:43, 12 lis 2020 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Category:Kraków Skrzyżowanie przy Lubicz znajduje się pomiędzy przystankami Teatr Słowackiego (zachód) i Rondo Mogilskie (wschód). Skrzy...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Skrzyżowanie przy Lubicz znajduje się pomiędzy przystankami Teatr Słowackiego (zachód) i Rondo Mogilskie (wschód). Skrzyżowanie ma kształt litery T. Ulica Lubicz biegnie ze wschodu na zachód. Ulica Rakowicka odchodzi na północ.

Dojście do punktu wspólnego

Wysiadając na przystanku Lubicz musimy dojść do północno-zachodniego narożnika skrzyżowania.

przyjeżdżając od zachodu

Ten przystanek obsługują autobusy i tramwaje. Z autobusu i z tramwaju wysiadamy na pas jezdni i musimy wejść na chodnik. Stojąc na chodniku, obracany się w lewo i idziemy kilka metrów, aż dojdziemy do przejścia dla pieszych. Obracamy się 90 stopni w lewo i przechodzimy przez ul. Lubicz, gdzie na środku ulicy są tory tramwajowe.

Przyjeżdżając od wschodu

Ten przystanek obsługują autobusy i tramwaje. Z autobusu i z tramwaju wysiadamy na pas jezdni i musimy wejść na chodnik. Stojąc na chodniku, obracamy się w lewo i idziemy na zachód trzymając się budynku po prawej stronie. Gdy budynek się skończy kierujemy się na godz. 1 i po kilku krokach dochodzimy do przejścia dla pieszych. Przechodzimy przez ulicę Rakowicką, na środku ulicy są tory tramwajowe. Będąc na chodniku skręcamy lekko w lewo i dochodzimy do rogu budynku, który jest po prawej stronie. Po lewej mamy przejście przez ulicę Lubicz.

Z przystanku przy Rakowickiej

Ten przystanek obsługują tramwaje. Po wyjściu z tramwaju jesteśmy na ulicy. Przechodzimy na chodnik i obracamy się w lewo. Po prawej stronie mamy budynek. Idziemy wzdłuż budynku, aż dojdziemy do rogu, gdzie skręcamy w prawo.

Droga do przychodni

Stojąc tyłem do ul. Rakowickiej po lewej ul. Lubicz idziemy na zachód. Trzymamy się budynku, który jest po naszej prawej stronie. Idziemy tak, aż dojdziemy do rogu budynku. Po drodze trafimy na schodek z podjazdem prowadzący do apteki. Następnie będziemy szli obok długiego stopnia, gdzie są wejścia do sklepów.

Gdy dojdziemy do rogu budynku skręcamy w prawo. Po lewej będziemy mieli ul. Zygmunta Augusta, a po prawej budynek. Trzymamy się ściany budynku idąc na północ. Po przejściu około 3 m trafimy na szerokie drzwi, które są po prawej stronie. Drzwiami tymi wchodzimy do przychodni medycyny pracy.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje.

Dane z dnia 8 listopada 2020 r. Paweł Podolski i Artur Słowik