Jak trafić z przystanku tramwajowego Jubilat do przystanku autobusowego Jubilat

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Na Skrzyżowanie przy Jubilacie przyjeżdżamy tramwajem z okolic Rynku Głównego i Dworca na ul. Zwierzyniecką, natomiast od strony Salwatora na ul. Kościuszki. Do przystanków autobusowych przy Jubilacie trzeba przejść około 100 m i można to zrobić w następujący sposób.

Z przystanku przy ul. Zwierzynieckiej

Wysiadając z tramwaju na chodnik, wysepkę (ulica przed nami), obracamy się w lewo i idziemy w kierunku jazdy. Dochodzimy do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Idąc w lewo doszlibyśmy w okolicę mostu Dębnickiego. My natomiast obracamy się o 90 stopni w prawo i przechodzimy jeden pas ulicy Zwierzynieckiej. Po prawej mamy chodnik równoległy do ul. Zwierzynieckiej. Mijamy chodnik i idziemy prosto na północ. Po lewej stronie mamy aleje Krasińskiego, a po prawej ścianę DH Jubilat. Po przejściu około 100 m dojdziemy do przystanku autobusowego Jubilat. Z tego przystanku odjeżdżają autobusy w stronę Muzeum Narodowego i Starego Miasta.

Stojąc przed tym przystankiem, po prawej stronie są schody do przejścia podziemnego . Chcąc przejść na drugą stronę Alei, gdzie jest przystanek autobusowy w przeciwnym kierunku, postępujemy w następujący sposób: Obracamy się w prawo (wschód). Za nami jest ulica. Przed nami schody w dół, a po lewej stronie jest winda. Schodzimy pierwszym biegiem schodów i obracamy się o 180 stopni w lewo. Tu przed nami są kolejne schody w dół, którymi schodzimy do przejścia podziemnego. Przejściem tym idziemy pod Alejami. Po drodze po prawej mijamy windę, a pod koniec przejścia drugą windę, którą wyjedziemy na chodnik po drugiej stronie ulicy. Dochodzimy do schodów w górę. Wchodzimy pierwszym biegiem schodów i obracamy się o 180 stopni w lewo. Przed nami mamy kolejny bieg schodów w górę. Po wejściu schodami po lewej jest winda, a za nią przystanek autobusowy. Z tego przystanku odjeżdżają autobusy w stronę mostu Dębnickiego i Salwatora.

Z przystanku przy ul. Kościuszki

Wysiadając z tramwaju na chodnik, wysepkę (ulica przed nami), obracamy się w lewo i idziemy w kierunku jazdy. Dochodzimy do przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Idąc w prawo doszlibyśmy w okolicę mostu Dębnickiego. My natomiast obracamy się o 90 stopni w lewo i przechodzimy dwa tory tramwajowe oraz jeden pas ulicy Kościuszki. Stojąc na chodniku po prawej mamy Aleje Krasińskiego, a w lewo odchodzi chodnik równoległy do ul. Kościuszki. My idziemy kilka metrów prosto. Na rogu budynku w lewo i przed nami są schody w dół. Schody w lewo prowadzą do baru mlecznego „Flisak”. Schodzimy schodami, które są przed nami i kierujemy się na północ. Po prawej stronie schodów jest pochylnia w dół dla wózków i rowerów. Po pokonaniu schodów idziemy chodnikiem prosto. Po prawej mamy opadającą górkę, a po lewej budynek. Po przejściu około 100 metrów dochodzimy do przystanku autobusowego. Jest on w miejscu, gdy się po lewej stronie skończy budynek. Z tego przystanku odjeżdżają autobusy w stronę Mostu Dębnickiego oraz Salwatora.

Stojąc przed przystankiem po lewej mamy schody, którymi możemy przejść na drugą stronę Alei, gdzie jest przystanek autobusowy w przeciwnym kierunku. Aby tam dojść należy postępować w następujący sposób: Obracamy się w lewo (zachód), ulicę mamy za sobą. Przed nami mamy schody w dół. Po naszej prawej stronie jest winda, którą zjedziemy do przejścia podziemnego. Po zejściu ze schodów obracamy się o 180 stopni w prawo i schodzimy kolejnymi schodami do przejścia podziemnego. Idziemy przejściem pod Alejami. Po drodze po prawej mijamy windę i pod koniec przejścia po lewej drugą windę, którą możemy wyjechać na chodnik po drugiej stronie ulicy. Dochodzimy do schodów w górę. Pokonujemy pierwszy bieg schodów i obracamy się o 180 stopni w prawo. Teraz znowu wchodzimy po schodach. Na górze po prawej stronie jest winda i przystanek autobusowy. Z przystanku tego odjeżdżają autobusy w kierunku Muzeum Narodowego i Starego Miasta.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultację.

Zobacz też

Jak trafić z Ośrodka na Tynieckiej do przystanku tramwajowego Jubilat Skrzyżowanie przy Jubilacie

Dofinansowano ze środków Budżetu Miasta Krakowa Zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


Dane z dnia 10 maja 2021 r. Artur Słowik