Jak trafić z przystanku autobusowo tramwajowego Rondo Grunwaldzkie do Centrum przy ul. Tynieckiej

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 15:42, 25 maj 2021 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Category:Kraków Przyjeżdżając autobusem lub tramwajem na przystanek Rondo Grunwaldzkie od strony Dworca Głównego w Krakowie, Starego...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Przyjeżdżając autobusem lub tramwajem na przystanek Rondo Grunwaldzkie od strony Dworca Głównego w Krakowie, Starego Miasta czy Nowej Huty wysiadamy z pojazdu i obracamy się w prawo idąc w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Idziemy szerokim chodnikiem. Po prawej stronie przy krawężniku jest pas integracyjny zrobiony z guzków. Idziemy, aż pas się skończy. Jesteśmy przy przejściu dla pieszych. Z prawej strony możemy przejść przez torowisko, ale my idziemy w poprzek przejścia dochodząc do krawężnika, który jest przed nami. Obracamy się w lewo i idziemy do końca chodnika, gdzie będzie przejście przez pasy. Z tego miejsca będzie opisana wspólna droga do Centrum.

Przyjeżdżając autobusem lub tramwajem od strony Łagiewnik czy Borku Fałęckiego wysiadamy z pojazdu i obracamy się w lewo. Idziemy w kierunku jazdy po szerokim chodniku. Z lewej strony przy krawężniku jest pas integracyjny zrobiony z guzków. Idziemy do końca chodnika, trafiając na krawężnik przed nami.

Obracamy się w lewo i na zielonym świetle przechodzimy przez dwa tory tramwajowe. Idziemy trzymając się krawężnika z prawej strony. Po przejściu kilku metrów dochodzimy do przejścia przez pasy. Z tego miejsca będzie opisana droga do Centrum.

Droga do Centrum

Stoimy przed przejściem dla pieszych, za nami są tory tramwajowe. Przejście jest sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Na zielonym świetle przechodzimy przez szeroki pas jezdni i wchodzimy na chodnik. Idziemy prosto w poprzek chodnika, dochodząc do krawężnika, który jest przed nami. Za krawężnikiem jest trawa.

Obracamy się w prawo i idziemy trzymając się tego krawężnika. Po drodze z lewej będą schody w dół. Omijamy te schody i idziemy tak jak biegnie krawężniki, który w pewnym miejscu skręca w lewo.

Teraz idziemy na północ. Z prawej strony mamy ul. Konopnickiej. Po przejściu kilkunastu metrów chodnik i krawężnik lekko skręci w lewo. Idziemy teraz z górki. Z prawej strony jest ul. Barska, wzdłuż której będziemy szli, aż do skrzyżowania z ul. Madalińskiego.

Po zejściu z górki dochodzimy do uliczki, która odchodzi w lewo. Przechodzimy przez uliczkę i wchodzimy na chodnik.

Idziemy chodnikiem, gdzie z lewej strony są budynki a z prawej trawnik, na którym co kilka metrów są drzwi.

W pewnym miejscu dochodzimy do ul. Pułaskiego, która odchodzi w lewo.

Przechodzimy ulicę i idziemy dalej ulicą Barską. Po przejściu około 200 m dochodzimy do skrzyżowania z ul. Madalińskiego. Miejsce to rozpoznamy po tym, że budynek z lewej strony się skończy.

W tym miejscu obracamy się w lewo i idziemy na zachód.

Z lewej strony mamy ścianę a z prawej

ul. Madalińskiego. Idziemy tak, aż do momentu, gdzie ściana lekko odchodzi w lewą stronę. W tym miejscu są drzwi do sklepu.

Stajemy tyłem do tych drzwi i podchodzimy do krawężnika. Przechodzimy przez ul. Bałuckiego. Przed nami jest plac Rynek Dębnicki. Idąc od przejścia chodnikiem lekko w prawo, po paru metrach, gdy dojdziemy do ul. Tynieckiej, skręcamy w lewo wzdłuż ulicy i idziemy na zachód. Po przejściu kilku metrów dojdziemy do przystanku autobusowego. Na tym przystanku zatrzymują się autobusy przyjeżdżające z Tyńca oraz Podgórek Tynieckich i jadące w kierunku Rondo Grunwaldzkie. Idziemy dalej i po przejściu około 15 m dojdziemy do uliczki jednokierunkowej oraz betonowego słupa. Samochody po tej uliczce jadą z lewej strony.

Przechodzimy przez uliczkę i idziemy prosto na zachód. Z prawej strony na łuku chodnika są słupki z łańcuchami. Z lewej strony przed rogiem budynku są schody w dół.

Idziemy wzdłuż ul. Tynieckiej. Z lewej strony mijamy budynki mieszkalne a z prawej jest ul. Tyniecka. W pewnym miejscu dojdziemy w okolicę przejścia dla pieszych z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Mijamy przejście i idziemy ok.50 m. Gdy trafimy na mur odchodzący w lewo kierujemy się „na godzinę 10:00” aż dojdziemy do ogrodzenia. Idziemy wzdłuż ogrodzenia i dochodzimy do furtki. Miejsce to poznamy po „guzkach”( pas integracyjny) na chodniku. Furtka jest koloru jaskrawożółta. Przechodzimy przez furtkę i idziemy prosto chodnikiem w stronę południową. Z lewej strony mamy część ogrodu, a z prawej miniemy chodnik odchodzący na zachód, którym dojdziemy do uliczki wjazdowej na parking szkolny. Po minięciu chodnika w bok trzymamy się prawej strony, gdzie jest trawnik i w niewielkiej odległości budynek Centrum (skrzydło północne). Idąc chodnikiem trafimy na pas integracyjny, który jest usytuowany w poprzek chodnika , skręcamy nim w prawo i dochodzimy do schodów w górę. Przed schodami znajduje się pas integracyjny.

Z lewej strony schodów znajduje się żółta barierka. Przed schodami w lewą stronę odchodzi pochylnia dla wózków. Po wejściu schodami, przed nami są drzwi, którymi wchodzimy do budynku przy portierni. Przed drzwiami wejściowymi znajduje się pas integracyjny.

Warto wiedzieć

Przystanek autobusowo-Tramwajowy jest podwójny.

Przy rogu kamienicy na Rynku Dębnickim są schody w dół.

Podziękowania

Serdecznie dziękuję Lucynie Zaleskiej za konsultacje i wizję lokalną

Zobacz też

Jak trafić z Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących do przystanku autobusowo-tramwajowego Rondo Grunwaldzkie

Dofinansowano ze środków Budżetu Miasta Krakowa Zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego


Opis z dnia 24 maja 2021 r. Artur Słowik