Jak trafić z przystani promowej na dworzec kolejowy Świnoujście

Z TyfloWiki
Wersja z dnia 08:24, 9 gru 2021 autorstwa Ptaku (dyskusja | edycje) (Utworzono nową stronę "Category:Świnoujście Przypływając promem z wyspy Uznam na wyspę Wolin i chcąc dojść do dworca kolejowego, musimy zejść z Prom w Ś...")
(różn.) ← poprzednia wersja | przejdź do aktualnej wersji (różn.) | następna wersja → (różn.)
Skocz do: nawigacja, szukaj


Przypływając promem z wyspy Uznam na wyspę Wolin i chcąc dojść do dworca kolejowego, musimy zejść z promu.

Droga

Po zejściu z promu, jesteśmy na chodniku pod zadaszeniem. Z naszej lewej strony jest uliczka. W tym miejscu znajduje się przejście dla pieszych.

Droga do toalet

Jeśli potrzebujemy skorzystać z toalety to musimy przejść na drugą strone uliczki i iść prosto chodnikiem. Z naszej lewej strony będzie budynek. Dochodzimy do końca budynku i skręcamy w lewo, tak jak chodnik. Idziemy wzdłuż budynku. Na końcu po lewej jest wejście do środka, gdzie znajdują się toalety.

Droga na dworzec

Jeśli nie idziemy do WC, to stojąc tyłem do promu, idziemy prosto na południe, chodnikiem, wzdłuż uliczki. Po przejściu około 25 m, dojdziemy do ul. Dworcowej, która jest przed nami. W tym miejscu jest przejście dla pieszych.

Przechodzimy na drugą stronę ulicy i obracamy się w prawo. Ulica dworcowa jest po naszej prawej stronie a po lewej mur, za którym jest peron nr 1.

Na wprost przejścia dla pieszych jest przerwa w murze, którą wejdziemy bezpośrednio na peron nr 1. Chcąc dojść do budynku dworca idziemy chodnikiem na południowy-zachód, wzdłuż ul. Dworcowej. Po przejściu około 20 m, z prawej strony miniemy przejście dla pieszych, a z lewej przerwę w murze, którą wejdziemy bezpośrednio na peron nr 1.

Idziemy dalej prosto, aż dojdziemy do budynku, który będzie z naszej lewej strony. Teraz idziemy trzymając się ściany budynku dworca, do momętu gdzie trafimy na wnękę. We wnęce są drzwi prowadzące doholu dworcowego.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej, Grzegorza Kania i Mariusza Urbańskiego za konsultacje i wizję lokalną.

Warto wiedzieć

Toalety znajdują się przy przystani promowej.

Zobacz też

Prom w Świnoujściu

Dane z dnia 8 października 2021 r. Artur Słowik