Jak trafić z dworca PKP w Katowicach do węzła przesiadkowego przy Mickiewicza i Piotra Skargi

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Wychodząc z dworca kolejowego w Katowicach schodzimy po kilku stopniach. Idziemy prosto kierując się na północ. Po lewej stronie mamy budynek galerii katowickiej. Z prawej strony mamy dużą przestrzeń, a po przejściu około 30 metrów zaczyna się budynek.

Idąc od dworca wzdłuż kratki ściekowej trzeba uważać, ponieważ na jej końcu po kilku metrach jest znak drogowy. Dalej idziemy szerokim chodnikiem (deptakiem), przez około 70 m. Po lewej stronie przy galerii katowickiej będziemy mijali ogródki piwne, a po prawej jest kamienica. Gdy budynki się skończą, a podłoże zmieni się na kostkę brukową, oznacza to, że doszliśmy do ulicy Trzeciego maja. Ulica ta jest z torami tramwajowymi.

Po przejściu ulicy, wchodzimy w ul. Stawową. Idziemy tą ulicą około 200 m. Na początku, po lewej stronie miniemy fontannę żaba. Idąc dalej ulicą stawową po prawej stronie będą kamienice, a po lewej ogródki z kawiarni i restauracji w tym Mc Donald’s.

Chcąc dojść do przystanków przy ul. Mickiewicza, trzymamy się budynku po prawej stronie, który lekko skręca w prawo. Gdy budynek odchodzi w prawo, przed nami jest ulica i przejścia z sygnalizacją świetlną i dźwiękową. Jest to przejście przez ulicę Mickiewicza. Uwaga, po obu stronach ulicy przy krawężniku znajdują się słupki blokujące wjazd samochodów. Po przejściu na drugą stronę ulicy obracamy się o 90 stopni w prawo i idziemy prosto na wschód. Przy ulicy Mickiewicza zlokalizowane są przystanki komunikacji miejskiej (autobusy).

Chcąc dojść do przystanków na Piotra Skargi. Idziemy prosto ul. Stawową, nie trzymamy się budynków z prawej, bo one skręcają. Dochodzimy do przejścia dla pieszych przez ul. Mickiewicza. Przejście to jest z sygnalizacją świetlną i dźwiękową i jest na lewo od przejścia, którym szlibyśmy na przystanki przy Mickiewicza.

Po przejściu przez ulicę Mickiewicza, idziemy prosto przez szeroki chodnik. Po obu stronach mijamy ławki. Po przejściu 30 m. dochodzimy do przejścia z sygnalizacją świetlną i dźwiękową przy ulicy Piotra Skargi. Uwaga, po obu stronach ulicy przy krawężnikach są słupki blokujące wjazd samochodom. Po pokonaniu ulicy Piotra Skargi, obracamy się w lewo o 90 stopni i idziemy na zachód. Przy ul. Piotra skargi są trzy przystanki autobusowe komunikacji miejskiej.

Serdecznie dziękuję Grzegorzowi Kania za onsultacje.

Dane z dnia 2 listopada 2020 r. Paweł Podolski Artur Słowik