Jak trafić z Rynku Głównego do skrzyżowania przy Bagateli

Z TyfloWiki
Skocz do: nawigacja, szukaj


Będąc na Rynku Głównym i chcąc iść na skrzyżowanie przy Teatrze Bagatela, musimy dojść do zachodniej ściany Rynku. Teraz dochodzimy do ul. Szewskiej, która jest w połowie długości ściany. Jest to jedyna ulica, także obojętnie, od którego rogu Rynku będziemy szli, to bez problemu ją znajdziemy.

Droga

Skręcamy w ul. Szewską i idziemy na zachód. W połowie drogi trafiamy na ulicę w poprzek. Jest to ul. Jagiellońska. Przechodzimy tę ulicę i idziemy chodnikiem po prawej stronie ul. Szewskiej. Gdy poczujemy, że budynki się skończyły, oznacza to, że doszliśmy w okolicę Plant. Idziemy trzymając się krawężnika po prawej stronie. Gdy krawężnik skręci w prawo, to oznacza, że jesteśmy w miejscu gdzie możemy przejść przez ul. Szewską. Chcąc dojść na przystanek przy ul. Podwale, obracamy się w lewo i przechodzimy przez ul. Szewską. Dochodzimy do krawężnika przed nami i skręcamy w prawo. Po kilku krokach tak jak krawężnik skręcamy w lewo. Po przejściu kilku metrów dojdziemy do wiaty przystankowej.

Nie przechodząc przez ul. Szewską, tylko idąc dalej przy krawężniku (krawężnik z prawej), do chodzimy do miejsca gdzie krawężnik i chodnik skręca w prawo. Idziemy tak kilka kroków i obracamy się w lewo. Przechodzimy przez ul. Dunajewskiego, na której są tory tramwajowe. Po przejściu ulicy, przed nami są arkady.

Chcąc dojść do przystanku przy ul. Dunajewskiego obracamy się w prawo i idziemy wzdłuż budynku, aż usłyszymy po prawej, że mijamy wiatę przystankową. Za wiatą obracamy się w prawo i po kilku krokach jesteśmy na przystanku.

Chcąc dojść do przystanku tramwajowego przy ul. Karmelickiej, wchodzimy w arkady i po kilku krokach skręcamy w lewo, gdzie jest wyjście z arkad. Uwaga pod arkadami jest ciasno i jest stoisko z preclami oraz stoisko z kwiatami. Po wyjściu z arkad obracamy się w prawo i idziemy wzdłuż budynku kilka kroków. Teraz obracamy się w lewo i przechodzimy przez ul. Karmelicką, na której są tory tramwajowe. Po przejściu ulicy przed nami jest budynek Teatru Bagatela. Obracamy się w prawo i idziemy kilka kroków na zachód, dochodząc do przystanku.

Podziękowania

Serdeczne podziękowania dla Lucyny Zaleskiej za konsultacje oraz wizję lokalną.

Zobacz też

Rynek Główny

Skrzyżowanie przy Bagateli

Jak poruszać się po skrzyżowaniu przy Bagateli

Dane z dnia, 20 listopada 2020 r. Artur Słowik